The Jejak Bersejarah Nasional Pony Express ialah Jejak Bersejarah Nasional Amerika Syarikat memperingati laluan perkhidmatan mel melalui Barat Lama, antara St. Joseph, Missouri dan San Francisco, California, dari 3 April 1860 hingga Oktober 1861. Adalah fakta yang mengejutkan bahawa sepucuk surat dapat dihantar melintasi jejak sepanjang 1.800 batu hanya dalam 10 hari.
Fahami
Syarikat ini ditubuhkan pada tahun 1859 sebagai Syarikat Leavenworth dan Pike's Peak Express tahun 1859. Pada tahun 1860 syarikat itu menjadi Central Overland California dan Syarikat Pikes Peak Express, yang diasaskan oleh William H. Russell, Alexander Majors, dan William B. Waddell. Secepat penunggang muda melintasi separuh benua, teknologi itu menggantikan cara penunggang kuda. Telegraf dapat melakukan perkara yang sama, lebih cepat dan lebih murah. Dan pada tahun 1869 sebuah landasan kereta api lintas benua memungkinkan untuk menghantar barang dengan berat apa pun dengan cepat.
Perjalanan di sepanjang Pony Express National Historic Trail banyak dilakukan untuk pemahaman sejarah masa lalu; namun, terdapat banyak sebab mengapa anda mesti mengunjungi laluan tersebut. Pertama, tentu saja, adalah pembelajaran Pony Express. Kedua adalah kisah selari dari Jejak Oregon, California Trail, dan Mormon Trail. Akhirnya, perjalanan anda akan membawa anda ke beberapa pemandangan yang paling menakjubkan di Amerika Syarikat. Jadual perjalanan ini memberi tumpuan kepada Pony Express, tetapi akan bersangkutan apabila diperlukan.
Sediakan
Pertama sekali, dapatkan peta. Sistem Interstate moden tidak membawa anda ke jalan setapak; Interstate dirancang untuk kelajuan dan kecekapan, tetapi jejak Pony Express dirancang untuk jenis kecekapan yang berbeza. Kecekapan itu berdasarkan roda - bukan mencipta - roda.
Seperti yang telah disebutkan sebelumnya, tiga jalan menuju ke arah umum yang sama dengan Pony Express, dan Pony Express memanfaatkan laluan yang telah ditetapkan untuk memastikan perbelanjaan tetap rendah.
Semasa perjalanan di luar negeri, ingatlah tentang anda. Perkara terburuk yang boleh berlaku di sebilangan besar laluan adalah berpusing dan terpaksa mengekori semula untuk mendapatkan jalan yang betul.
Masuk
Pandu
Jadual perjalanan ini membincangkan laluan perjalanan dari Missouri ke California. Laluan paling logik bermula di Missouri dan bergerak ke arah barat.
Destinasi
Monumen, penanda, muzium, dan bangunan bersejarah terdapat di sepanjang jalan.
Missouri
- 1 Muzium Laluan Sempadan Nasional, 318 Pasifik Barat, Kemerdekaan, ☏ 1 816 325-7575. Walaupun ini bukan secara langsung di jalan, jika anda memulakan perjalanan, di sekitar kawasan Kansas City, ini adalah laman web yang bagus untuk dikunjungi untuk mendapatkan perspektif mengenai pemandangan bersejarah.
Missouri terkenal dengan beberapa Presiden Amerika. Semasa di sini di Kemerdekaan, anda dapat melihat kediaman Presiden Harry S. Truman.
Saint Joseph
- 2 Muzium Pony Express, 914 Penn St, St Joseph, ☏ 1 816-279-5059, bebas tol: 1-800-530-5930, faks: 1 816-233-9370. Mar-Nov: M-Sa 9 AM-5PM, Su 11 AM-4PM; Dis-Feb: M-Sa 9 AM-4PM, Su 11 AM-4PM. Muzium Pony Express adalah muzium pengangkutan di Saint Joseph, Missouri, yang mendokumentasikan sejarah Pony Express, talian pos cepat pertama di seberang benua Amerika Utara dari Sungai Missouri ke pantai Pasifik. Dewasa $ 6, senior $ 5, pelajar $ 3, di bawah 6 Percuma.
- 3 Rumah Patee.
Kansas
Iowa
Nebraska
- 5 Stesen Rock Creek, Fairbury.
- 6 Bukit California, Brule.
- 7 Taman Negeri Ash Hollow, Lewellen.
- 8 Monumen Nasional Scotts Bluff/ Mitchell Pass, Gering.
- 9 Tapak Bersejarah Nasional Chimney Rock, Bridgeport, bebas tol: 1 308-586-2581. Setiap hari 9 AM-5PM. Dewasa $ 3, Pemegang Kad Pas NPS $ 2, Kanak-kanak percuma.
Colorado
Wyoming
- 10 Fort Laramie NHS / Bedlam Ruts, Benteng Laramie.
- 11 Daftar Stesen Cliff & Sand Point, Guernsey.
- Avenue of Rocks, di Poison Spider Road di sebelah barat Casper.
- 12 Batu Kemerdekaan, di Sungai Sweetwater.
- Pintu Syaitan, di Sungai Sweetwater. Kenaikan pendek.
- Pas Selatan, South Pass berhampiran South Pass. Kenaikan pendek.
- Little Emigration Canyon. Little Emigration Canyon: Mormon Flat to Big Mountain, 4.5 batu 4x4 dan Akses Kuda (segmen jejak yang luas).
- Jalan Jejak Oregon. Jalan Oregon Trail: Mills, WY ke WYO-220 di utara Independence Rock, 41.5 batu (Long Hike (akses ke segmen jejak yang luas))
- Segmen Laluan Selatan. South Pass Segment: Independence Rock to Parting of the Ways, 125 miles (Long Hike (akses ke kawasan jejak yang luas)); Perpisahan Cara: akhir segmen South Pass
- Fort Bridger ke Muddy Creek. Fort Bridger ke Muddy Creek: kira-kira 14 batu (Long Hike (akses ke segmen jejak yang luas))
- 13 Pusat Pentafsiran Laluan Bersejarah Nasional, Casper.
Utah
- BLM Backcountry Byway. Dari Fairfield ke Ibapah: 133 batu (Long Hike (akses ke segmen jejak yang luas))
- 14 Muzium Taman Negeri Camp Floyd.
Nevada
- 15 Taman Bersejarah Negeri Fort Churchill, Mata Air Perak. Benteng melindungi penduduk awal dan surat pos Pony berjalan, dan kini dikekalkan dalam keadaan pembusukan yang ditangkap.
California
- 16 Bangunan B. F. Hastings (Terminal Pony Express), 1006 2nd St, Sacramento. Merupakan titik akhir barat Pony Express. Bangunan ini merupakan Landmark Bersejarah Nasional dan kini mengandungi pusat pelawat di bandar ini.
- Pusat Pelawat, 1002 2nd St, ☏ 1 916-808-7644. Titik permulaan yang baik untuk lawatan ke seluruh wilayah Sacramento. percuma.